Masz pytania?

Doradztwo, nowe zamówienia: 539 525 722    Obsługa zleceń: 787 098 654

Słowo wstępu 0
Słowo wstępu

   Witamy Państwa serdecznie na naszym blogu, poświęconym jakości najczęściej przez nas spożywanego produktu jakim jest – oczywiście – woda. Choć nasze diety potrafią się mocno różnić – są przecież wśród nas mięsożercy, weganie, bezglutenowcy, miłośnicy diety Kwaśniewskiego (pamięta ktoś jeszcze tę dietę?), Lewandowskiej i wielu, wielu innych, jedynie słusznych sposobów odżywiania – to nie ma wątpliwości, że wspólnym elementem każdej z nich, jest woda.

Nie będziemy tu powtarzać oczywistości o tym, że każdy powinien wypijać 2-3 litry wody dziennie  i że bez niej, nie przeżyjemy dłużej niż kilka dni. Chcielibyśmy, by to miejsce było przestrzenią, w której pojawiać się będą informacje poświęcone zagadnieniom związanym z jakością wody, sposobami jej uzdatniania i dbania o jej przydatność do celów w jakich ją wykorzystujemy.

Liczymy na to, że uda nam się zachęcić Państwa do zainteresowania się tą fantastyczną substancją, którą w ilości prawie 3 litrów każdy z nas, codziennie w siebie wlewa. Być może uda się nawet nam skłonić Was do wybrania któregoś z naszych produktów – gotowych zestawów badań, które pomogą uzyskać informację o tym, że woda której na co dzień używacie jest bezpieczna.

 

czytaj całość »
Kilka słów o azotanach w wodzie... 0
Kilka słów o azotanach w wodzie...

   Azotany (a także towarzyszące im często azotyny) są naturalnie występującymi jonami, które powstają w wyniku przemian azotu. Do wód powierzchniowych i podziemnych azotany mogą dostawać się ze ściekami komunalnym oraz wskutek spływu z terenów rolniczych, które nawożono nawozami azotowymi. Ich obecność w wodzie podziemnej – podobnie zresztą jak wielu innych substancji, które spotykamy w środowisku – ma dwa oblicza.

czytaj całość »
Jak, kiedy i skąd pobrać do badań próbkę wody ze studni? 0
Jak, kiedy i skąd pobrać do badań próbkę wody ze studni?

Jak, kiedy i skąd pobrać do badań próbkę wody ze studni?

Z pytaniem postawionym w tytule wpisu, często spotykamy się ze strony osób chcących przeprowadzić badania wody ze swojej studni. Odpowiedź nie zawsze jest jednoznaczna, niemniej można pokusić się o przedstawienie podstawowych zasad, które sprawią, że pobrana zgodnie z nimi próbka wody będzie reprezentatywna i pozwoli na ocenę jakości wody w studni.

Po pierwsze – kiedy?

czytaj całość »
Postępowanie z zanieczyszczeniem mikrobiologicznym. 0

Postępowanie z zanieczyszczeniem mikrobiologicznym.

Klienci, których próbki do badań okazały się być zanieczyszczone mikroorganizmami, często zadają pytanie jak sobie z tym zanieczyszczeniem poradzić. W dzisiejszy wpisie postaramy się przedstawić podstawowe zasady postępowania w przypadku wykrycia zanieczyszczenia mikrobiologicznego wody ze studni.

 

 

 

czytaj całość »
O wodzie i jej badaniach 0

Woda - bez względu na źródło jej pochodzenia (ujęcie komunalne, ujęcie indywidualne) - jest dla jednych mikroorganizmów naturalnym środowiskiem życia, inne zaś mogą znaleźć się w niej przypadkowo, np. na skutek jej zanieczyszczenia. Takie samo stwierdzenie można odnieść do różnego rodzaju pierwiastków i związków chemicznych w wodzie obecnych. Z punktu widzenia jej użytkownika musi ona być zdrowa i bezpieczna, tj. pozbawiona bakterii chorobotwórczych oraz niebezpiecznych dla zdrowia substancji chemicznych. Podkreślenia w tym miejscu wymaga słowo niebezpiecznych, ponieważ woda, jako doskonały rozpuszczalnik, zawiera w swoim składzie wiele różnego rodzaju substancji, co do których panuje powszechna zgoda, że nie wywierają negatywnego wpływu na zdrowie jej użytkowników, by wspomnieć choćby tylko o związkach magnezu czy wapnia. Zatem nie wszystkie obecne w wodzie substancje, należy traktować jako niebezpieczne i pozbywać się ich z wody w trakcie procesu uzdatniania.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl