Masz pytania?

Doradztwo: 787 098 654 | Bieżąca obsługa: 728 939 388 | Pon-Pt 8:00-16:00

Słowo wstępu 0
Słowo wstępu

   Witamy Państwa serdecznie na naszym blogu, poświęconym jakości najczęściej przez nas spożywanego produktu jakim jest – oczywiście – woda. Choć nasze diety potrafią się mocno różnić – są przecież wśród nas mięsożercy, weganie, bezglutenowcy, miłośnicy diety Kwaśniewskiego (pamięta ktoś jeszcze tę dietę?), Lewandowskiej i wielu, wielu innych, jedynie słusznych sposobów odżywiania – to nie ma wątpliwości, że wspólnym elementem każdej z nich, jest woda.

Nie będziemy tu powtarzać oczywistości o tym, że każdy powinien wypijać 2-3 litry wody dziennie  i że bez niej, nie przeżyjemy dłużej niż kilka dni. Chcielibyśmy, by to miejsce było przestrzenią, w której pojawiać się będą informacje poświęcone zagadnieniom związanym z jakością wody, sposobami jej uzdatniania i dbania o jej przydatność do celów w jakich ją wykorzystujemy.

Liczymy na to, że uda nam się zachęcić Państwa do zainteresowania się tą fantastyczną substancją, którą w ilości prawie 3 litrów każdy z nas, codziennie w siebie wlewa. Być może uda się nawet nam skłonić Was do wybrania któregoś z naszych produktów – gotowych zestawów badań, które pomogą uzyskać informację o tym, że woda której na co dzień używacie jest bezpieczna.

 

czytaj całość »
O wodzie i jej badaniach 0

Woda - bez względu na źródło jej pochodzenia (ujęcie komunalne, ujęcie indywidualne) - jest dla jednych mikroorganizmów naturalnym środowiskiem życia, inne zaś mogą znaleźć się w niej przypadkowo, np. na skutek jej zanieczyszczenia. Takie samo stwierdzenie można odnieść do różnego rodzaju pierwiastków i związków chemicznych w wodzie obecnych. Z punktu widzenia jej użytkownika musi ona być zdrowa i bezpieczna, tj. pozbawiona bakterii chorobotwórczych oraz niebezpiecznych dla zdrowia substancji chemicznych. Podkreślenia w tym miejscu wymaga słowo niebezpiecznych, ponieważ woda, jako doskonały rozpuszczalnik, zawiera w swoim składzie wiele różnego rodzaju substancji, co do których panuje powszechna zgoda, że nie wywierają negatywnego wpływu na zdrowie jej użytkowników, by wspomnieć choćby tylko o związkach magnezu czy wapnia. Zatem nie wszystkie obecne w wodzie substancje, należy traktować jako niebezpieczne i pozbywać się ich z wody w trakcie procesu uzdatniania.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl