Masz pytania?

Zadzwoń 787 098 654 lub skorzystaj z formularza kontaktowego.

Kategoria produktów KONTROLA FILTRÓW DO WODY zawiera zestawy badań przygotowane dla tych z Państwa, którzy zdecydowali się na dodatkowe doczyszczanie użytkowanej wody za pomocą filtrów. Znajdziecie tutaj Państwo trzy pakiety, które pozwolą ocenić poprawność działania typowych, stosowanych w instalacjach domowych filtrów, tj.:

  • odżelaziaczy,
  • zmiękczaczy,
  • zestawów odwróconej osmozy.

 

Odwrócona osmoza (RO)

Odwrócona osmoza (RO)
Odwrócona osmoza (RO)

Pakiet ODWRÓCONA OSMOZA to zestaw badań przygotowany w celu oceny poprawności działania filtra RO (odwróconej osmozy). Filtry tego rodzaju zyskały popularność jako rozwiązania doczyszczające wodę wykorzystywaną do picia i przygotowywania posiłków. Ich podstawową funkcją jest usunięcie substancji zawieszonych i rozpuszczonych w wodzie (wśród nich także tych, które mogą stwarzać zagrożenie sanitarne, np. azotanów). Większość tego typu układów wykorzystuje złoże dolomitowe służące remineralizacji wody (tj. rozpuszczenia w wodzie substancji mineralnych – inaczej bowiem, użytkowana byłaby woda o charakterze wody destylowanej).

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 48 godzin

Cena: 90,75 zł
szt.

Odżelaziacz

Odżelaziacz
Odżelaziacz

Pakiet ODŻELAZIACZ to zestaw badań przygotowany w celu oceny poprawności działania filtra odżelaziająco-odmanganiającego (popularnie zwanego odżelaziaczem). W zdecydowanej większości sytuacji, filtracja tego typu stosowana jest w celu obniżenia mętności wody, usunięcia siarkowodorowego zapachu oraz obniżenia zawartości żelaza i manganu. Klasyczne odżelaziacze nie obniżają twardości wody.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 48 godzin

Cena: 75,00 zł
szt.

Woda kotłowa_Podstawowy

Woda kotłowa_Podstawowy
Woda kotłowa_Podstawowy

Pakiet WODA KOTŁOWA (CO) - PODSTAWOWY obejmuje zestaw analiz niezbędnych w kontroli jakości wody kotłowej. Zdefiniowany zakres pozwala na bieżącą kontrolę jakości wody w zładzie i ocenę ewentualnych zagrożeń związanych z korozją elementów kluczowych elementów instalacji (np. wymiennika). Zestaw polecany zwłaszcza w przypadku wymienników wykonanych ze stopu aluminium.  

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 48 godzin

Cena: 139,00 zł
szt.

Woda kotłowa_Standard

Woda kotłowa_Standard
Woda kotłowa_Standard

Pakiet WODA KOTŁOWA (CO) - STANDARD obejmuje kompletny zestaw analiz niezbędnych w ocenie jakości wody kotłowej. Zdefiniowany zakres pozwala na ocenę jakości wody surowej, wody do uzupełnień oraz wody kotłowej w zakresie wymagań stawianych przez wytyczne VDI 2035 oraz PN-93-C-04607. Oprócz wyników badań otrzymujesz komentarz specjalisty. Skierowany dla projektantów, wykonawców oraz serwisów technicznych kotłów gazowych. 

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 48 godzin

Cena: 249,00 zł
szt.

Zmiękczacz

Zmiękczacz
Zmiękczacz

Pakiet ZMIĘKCZACZ to zestaw badań przygotowany w celu oceny poprawności działania filtrów ze złożami jonowymiennymi (zwanych zmiękczaczami wody). Filtry tego rodzaju zyskały dużą popularność jako rozwiązania doczyszczające wodę użytkową i zmniejszające ilość odkładanych osadów na urządzeniach AGD, grzałkach, itp. Są także powszechnie wykorzystywane w przygotowywaniu wody do instalacji CO. Podstawową funkcją zmiękczaczy jest obniżenie tzw. twardości wody (tj. związków wapnia i magnezu) i zastąpienie jej jonami sodu. Klasyczne rozwiązania nie usuwają z wody takich zanieczyszczeń jak azotany czy żelazo i powinny być stosowane wyłącznie na instalacjach wody wstępnie uzdatnionej (tj. odżelazionej). Praktyka jednak wskazuje na to, że zmiękczacze stały się synonimem uzdatniacza wody w domach i bywają stosowane do uzdatniania wody ze studni, co nierzadko bywa przyczyną problemów z funkcjonowaniem tych urządzeń.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 48 godzin

Cena: 72,75 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl