Masz pytania?

Doradztwo: 787 098 654 | Bieżąca obsługa: 728 939 388 | Pon-Pt 8:00-16:00

Badanie kleszczy

Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 135,00 zł 135.00
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

Pakiet KLESZCZE obejmuje analizę wykrywania sekwencji specyficznych dla bakterii z grupy Borrelia burgdorferi sensu lato w próbkach DNA uzyskanych z tkanek kleszcza metodą Real Time PCR. Jest on skierowany do osób chcących wykluczyć możliwość zakażenia oraz skrócić czas kosztowej diagnostyki boreliozy – co pozwala uchronić się przed wystąpieniem większości niepożądanych objawów oraz powikłań z nią związanych.

Borelioza – co to za choroba?


Boreliozę z Lyme (BL) - wielonarządową, przewlekłą, często bardzo zróżnicowaną klinicznie chorobę u ludzi wywołują krętki Borrelia burgdorferi sensu lato (s.l.), które są przekazywane ludziom poprzez ukąszenia kleszcza. Choroba z Lyme może wywoływać gorączkę, bóle głowy, zmęczenie i charakterystyczną wysypkę skórną. Nieleczone zakażenie boreliozą może rozprzestrzeniać się i powodować m.in. zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, zapalenie mięśnia sercowego, stany zapalne stawów.

Występowanie


Borelioza z Lyme jest obecnie najbardziej rozpowszechnioną chorobą odkleszczową w Eurazji i Ameryce Północnej. W Europie każdego roku notuje się ponad 85 tys. przypadków zachorowań. Również w na terenie naszego kraju co roku stwierdza się wzrost zachorowań na tę chorobę. Szacuje się, że w Polsce na boreliozę może zapadać rocznie około 40 000 osób. Większość przypadków boreliozy jest notowane w miesiącach letnich, gdy kleszcze są bardzo aktywne. Najchętniej przebywają w wilgotnych lasach liściastych i mieszanych o gęstym poszyciu, nad brzegami stawów, jezior i rzek, w wysokiej trawie łąk oraz w parkowych zaroślach, czyli w miejscach, w których chętnie spędzamy wolny czas na łonie natury. |

Jak badamy kleszcza?


Kleszcze są badane pod kątem obecności bakteryjnego materiału genetycznego (DNA) specyficznego dla Borrelia burgdorferi sensu lato, przy użyciu reakcji łańcuchowej polimerazy (PCR). Test PCR real-time należy do szybkich metod – wynik analizy w ciągu jednego dnia roboczego (w przypadku zlecenia badania w trybie przyspieszonym, dla pozostałych do 5 dni roboczych). Szczegółowe wytyczne odnośnie poboru i zlecenia badań znajdą Państwo w zakładkach umieszczonych poniżej.

Uwaga - czas transportu próbek do laboratorium w przypadku tego zestawu ograniczony jest do 48h.

Po złożeniu zamówienia otrzymacie Państwo list przewozowy z numerem zwrotnym, który pozwoli Wam bez żadnych dodatkowych kosztów wysłać pobrane próbki do AQLAB.PL. Posługując się numerem z listu przewozowego, możecie ustalić optymalny dla Was termin odbioru przesyłki przez kuriera.

 

 

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl