Masz pytania?

Zadzwoń 787 098 654 lub skorzystaj z formularza kontaktowego.

Badanie kleszczy

Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 100,00 zł 100.00
ilość szt.

Opis

Pakiet KLESZCZE obejmuje analizę wykrywania sekwencji specyficznych dla bakterii z grupy Borrelia burgdorferi sensu lato w próbkach DNA uzyskanych z tkanek kleszcza metodą Real Time PCR. Jest on skierowany do osób chcących wykluczyć możliwość zakażenia oraz skrócić czas kosztowej diagnostyki boreliozy – co pozwala uchronić się przed wystąpieniem większości niepożądanych objawów oraz powikłań z nią związanych. Choroba z Lyme (Borelioza) jest infekcją wywołaną przez bakterie z grupy Borrelia burgdorferi sensu lato, które są przekazywane ludziom poprzez ukąszenia kleszcza. Choroba z Lyme może wywoływać gorączkę, bóle głowy, zmęczenie i charakterystyczną wysypkę skórną. Nieleczone zakażenie boreliozą może rozprzestrzeniać się i powodować m.in. zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, zapalenie mięśnia sercowego, stany zapalne stawów.
Większość przypadków boreliozy jest notowane w miesiącach letnich, gdy kleszcze są bardzo aktywne. Najchętniej przebywają w wilgotnych lasach liściastych i mieszanych o gęstym poszyciu, nad brzegami stawów, jezior i rzek, w wysokiej trawie łąk oraz w parkowych zaroślach, czyli w miejscach, w których chętnie spędzamy wolny czas na łonie natury. Kleszcze są badane pod kątem obecności bakteryjnego materiału genetycznego (DNA) specyficznego dla Borrelia burgdorferi sensu lato, przy użyciu reakcji łańcuchowej polimerazy (PCR). Test PCR real-time należy do szybkich metod – wynik analizy w ciągu jednego dnia roboczego.

 

Sposób pobrania próbki oraz warunki i czas transportu mogą istotnie wpłynąć na wynik badań. Prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi pobierania próbki.

Uwaga - czas transportu próbek do laboratorium w przypadku tego zestawu ograniczony jest do 48h.

Po złożeniu zamówienia otrzymacie Państwo list przewozowy z numerem zwrotnym, który pozwoli Wam bez żadnych dodatkowych kosztów wysłać pobrane próbki do AQLAB.PL. Posługując się numerem z listu przewozowego, możecie ustalić optymalny dla Was termin odbioru przesyłki przez kuriera. Dowiedz się więcej...

W AQLAB.PL nie ponosisz żadnych dodatkowych opłat za przesyłkę.

 

 

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl