Masz pytania?

Zadzwoń 787 098 654 lub skorzystaj z formularza kontaktowego.

Metale ciężkie

Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 78,00 zł 78.00
ilość szt.

Opis

Pakiet STUDNIE - METALE CIĘŻKIE obejmuje zestaw oznaczeń wybranych metali ciężkich, typowych i najczęściej spotykanych jako zanieczyszczenia wód podziemnych (ołów, kadm, miedź, nikiel, chrom, cynk i dodatkowo żelazo i mangan). Zestaw badań dla osób chcących mieć pewność bezpieczeństwa wody ujmowanej ze swojego ujęcia. Warto podkreślić, że wbrew powszechnej opinii metale ciężkie nie są tą grupą zanieczyszczeń, która w istotny sposób pogarsza jakość wód podziemnych. Może to Cię zdziwi, ale większość badań a także nasze doświadczenia wskazują na fakt pomijalnego zanieczyszczenia tymi substancjami wód podziemnych. Podwyższone zawartości zdarzają się w najpłytszych ujęciach wód gruntowych i są spowodowane zanieczyszczeniami wprowadzanymi do gleby oraz lokalnie ze względu na tzw. hydrogeologiczne pochodzenie wód podziemnych. Co więcej – o ile z pełną odpowiedzialnością możemy powiedzieć, że choć wody podziemne rzadko bywają zanieczyszczone metalami ciężkimi, to ryzyko narażenia tymi substancjami zwielokrotniamy wyposażając nasze budynki w instalacje do rozprowadzania wody wykonane z nieodpowiednich i słabej jakości materiałów metalowych (rury miedziane, armatura mosiężna, rury ocynkowane), które powodują tzw. wtórne zanieczyszczenie wody. Z tego powodu przygotowaliśmy specjalny zestaw badań, który to ryzyko pozwoli określić. Jeśli chcesz więcej dowiedzieć się o wtórnym zanieczyszczeniu wody metalami ciężkimi, zajrzyj tutaj.

Uzyskane wyniki odnosimy na raporcie z badań do wartości parametrycznych (dopuszczalnych) w wodzie przeznaczonej do spożycia zgodnie z wymaganiami aktualnych przepisów.

Sposób pobrania próbki oraz warunki i czas transportu mogą istotnie wpłynąć na wynik badań. Prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi pobierania próbki.

Razem z przesyłką otrzymujecie Państwo list przewozowy z numerem zwrotnym, który pozwoli Wam bez żadnych dodatkowych kosztów wysłać pobrane próbki do AQLAB.PL. Posługując się numerem z listu przewozowego, możecie ustalić optymalny dla Was termin odbioru przesyłki przez kuriera lub oddać przesyłkę w najbliższym punkcie ServicePoint DHL.

W AQLAB.PL nie ponosisz żadnych dodatkowych opłat za przesyłkę.  

  

 

 

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl