Masz pytania?

Zadzwoń 787 098 654 lub skorzystaj z formularza kontaktowego.

Zmiękczacz

Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 72,75 zł 72.75
ilość szt.

Opis

Pakiet ZMIĘKCZACZ to zestaw badań przygotowany w celu oceny poprawności działania filtrów ze złożami jonowymiennymi (zwanych zmiękczaczami wody). Filtry tego rodzaju zyskały dużą popularność jako rozwiązania doczyszczające wodę użytkową i zmniejszające ilość odkładanych osadów na urządzeniach AGD, grzałkach, itp. Są także powszechnie wykorzystywane w przygotowywaniu wody do instalacji CO. Podstawową funkcją zmiękczaczy jest obniżenie tzw. twardości wody (tj. związków wapnia i magnezu) i zastąpienie jej jonami sodu. Klasyczne rozwiązania nie usuwają z wody takich zanieczyszczeń jak azotany czy żelazo i powinny być stosowane wyłącznie na instalacjach wody wstępnie uzdatnionej (tj. odżelazionej). Praktyka jednak wskazuje na to, że zmiękczacze stały się synonimem uzdatniacza wody w domach i bywają stosowane do uzdatniania wody ze studni, co nierzadko bywa przyczyną problemów z funkcjonowaniem tych urządzeń.

Produkt przeznaczony dla użytkowników posiadających w swojej instalacji wodnej filtr zmiękczający, którzy chcą sprawdzić poprawność jego funkcjonowania. Badanie może być wykonywane w regularnych odstępach czasu lub incydentalnie w przypadku wystąpienia zakłóceń w działaniu filtra.

Na sprawozdaniu z badań znajdziesz wyniki następujących wskaźników:
  • Twardość ogólną – aby ocenić skuteczność zmiękczania,
  • Chlorki – celem potwierdzenia prawidłowości odpłukiwania się solanki po procesie regeneracji złoża zmiękczającego,
  • Sód – ponieważ istota zmiękczania sprowadza się do zamiany wapnia i magnezu na sód, warto sprawdzić jego końcową zawartość w zmiękczonej i spożywanej wodzie.


Wyniki na sprawozdaniu zostaną odniesione do aktualnych wymagań przepisów prawa.

Próbkę do badań należy pobierać z instalacji wodnej za filtrem zmiękczającym.

Gdybyście chcieli Państwo ocenić jakość wody przed i po uzdatnianiu należy zamówić 2 pakiety ZMIĘKCZACZ i przesłać do badań próbki wody pobrane z instalacji przed filtrem oraz po filtrze zmiękczającym.

Sposób pobrania próbki oraz warunki i czas transportu mogą istotnie wpłynąć na wynik badań. Prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi pobierania próbki.

Czas transportu w przypadku tego zestawu ograniczony jest do 48h.

Razem z przesyłką otrzymujecie Państwo list przewozowy z numerem zwrotnym, który pozwoli Wam bez żadnych dodatkowych kosztów wysłać pobrane próbki do AQLAB.PL. Posługując się numerem z listu przewozowego, możecie ustalić optymalny dla Was termin odbioru przesyłki przez kuriera lub oddać przesyłkę w najbliższym punkcie ServicePoint DHL.

W AQLAB.PL nie ponosisz żadnych dodatkowych opłat za przesyłkę.  

 

 

 

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl